Live Sports

 

All times CET (GMT +2) The clock is set for this time.

Todays most popular matches:

All times CET (GMT 2+)

26/08/2017


09:30 Snooker Paul Hunter Classic – Table 1 Channel 119
09:30 Snooker Paul Hunter Classic – Table 2 Channel 120


10:00 MotoGP MotoGP – British Grand Prix Channel 3


11:00 F1 Formula One – Belgian Grand Prix Channel 2

11:25 AFL Geelong Cats – Greater Western Sydney Channel 52

11:30 NRL Cronulla Sharks – Sydney Roosters Channel 53
11:30 Basketball Tunisia W – Central African Republic W Channel 36
11:40 AFL Port Adelaide Power – Gold Coast Suns Channel 54


12:00 Soccer – J-League Cerezo Osaka – Kashima Antlers Channel 55
12:00 Soccer – J-League Jubilo Iwata – Vissel Kobe Channel 61
12:00 Soccer – J-League Kashiwa Reysol – Albirex Niigata Channel 62
12:00 Soccer – J-League Omiya Ardija – Sanfrecce Hiroshima Channel 63
12:00 Soccer – J-League Sagan Tosu – Gamba Osaka Channel 64
12:00 Soccer – J-League Yokohama F-Marinos – FC Tokyo Channel 65
12:00 Soccer – J2-League Kanazawa – Kamatamare Sanuki Channel 66
12:00 Soccer – J2-League Machida Zelvia – Yamaga Channel 67
12:00 Soccer – J2-League Renofa Yamaguchi – Oita Channel 68
12:00 Soccer – J2-League Thespa Kusatsu – Shonan Bellmare Channel 69
12:00 Soccer – J2-League Tokushima Vortis – Montedio Yamagata Channel 70
12:15 Field Hockey Spain W – Ireland W Channel 48

12:30 Hockey – KHL Sibir Novosibirsk – Cherepovets Channel 71
12:30 Golf Made in Denmark Channel 60


13:00 Soccer – 2. Bundesliga Aue – Nurnberg Channel 7
13:00 Soccer – 2. Bundesliga Regensburg – Holstein Kiel Channel 8
13:00 Soccer – 2. Bundesliga St. Pauli – Heidenheim Channel 9
13:00 Soccer – 2. Bundesliga Simulcast / Konferenz Channel 10
13:00 Hockey – KHL Avangard Omsk – Nizhny Novgorod Channel 11
13:00 Hockey – KHL Barys Astana – Dinamo Riga Channel 12
13:00 Darts Perth Darts Masters Channel 13
13:00 Rugby Japan W – Hong Kong W Channel 14

13:30 Soccer – EPL Bournemouth – Manchester City Channel 15
13:30 Soccer Halifax – Guiseley Channel 16
13:30 Hockey – KHL HC Yugra – Spartak Moscow Channel 17
13:30 Hockey – KHL Salavat Ufa – Amur Khabarovsk Channel 18
13:45 Basketball Guinea W – DR Congo W Channel 19


14:00 Soccer – Russia Arsenal Tula – Amkar Perm Channel 20

14:30 Auto Racing Formula Renault Eurocup Race 1 Channel 21
14:30 Field Hockey Scotland W – Czech Republic W Channel 22


15:00 Soccer – Ligue 2 Lorient – Reims Channel 23
15:00 Soccer Helsingor – Randers FC Channel 24
15:00 Soccer JK Narva Trans – Sillamae Kalev Channel 25
15:00 Hockey – CHL Frolunda Gothenburg – KAC Klagenfurt Channel 26
15:00 Hockey – CHL Gap Rapaces – ZSC Lions Zurich Channel 27
15:00 Cycling Vuelta a Espana Channel 4
15:00 Rugby Ireland W – Wales W Channel 28
15:00 Rugby Western Province – Sharks Channel 29
15:10 Rugby – Top 14 Union Sportive Oyonnax – Stade Toulousain Channel 30
15:25 Soccer – Bundesliga Simulcast / Konferenz Channel 31

15:30 Soccer – Bundesliga Bayer Leverkusen – TSG Hoffenheim Channel 32
15:30 Soccer – Bundesliga Eintracht Frankfurt – Wolfsburg Channel 33
15:30 Soccer – Bundesliga FC Augsburg – Borussia Monchengladbach Channel 34
15:30 Soccer – Bundesliga SV Werder Bremen – Bayern Munich Channel 35
15:30 Soccer – Bundesliga VfB Stuttgart – 1. FSV Mainz 05 Channel 36
15:30 Soccer – Ekstraklasa Korona Kielce – Termalica B-B. Channel 37
15:30 Hockey – CHL Bili Tygri Liberec – Cardiff Channel 38
15:30 Rugby Italy W – Spain W Channel 14
15:45 Auto Racing Blancpain GT Sprint Series Qualifying Channel 21


16:00 Soccer – Allsvenskan AFC Eskilstuna – Hammarby Channel 40
16:00 Soccer – Austria AC Wolfsberger – St Polten Channel 41
16:00 Soccer – Championship Burton Albion – Sheffield Wednesday Channel 42
16:00 Soccer – EPL Crystal Palace – Swansea City Channel 43
16:00 Soccer – EPL Huddersfield – Southampton Channel 44
16:00 Soccer – EPL Newcastle United – West Ham Channel 45
16:00 Soccer – EPL Watford – Brighton Channel 46
16:00 Soccer – Finland Ilves – HIFK Channel 47
16:00 Soccer – Finland Lahti – PS Kemi Channel 48
16:00 Soccer – Finland RoPS – Inter Turku Channel 49
16:00 Soccer – Scotland Celtic – St Johnstone Channel 50
16:00 Soccer – Superettan Frej – Norrby Channel 51
16:00 Soccer Karvina – Slovan Liberec Channel 52
16:00 Soccer Mjondalen – Sarpsborg 08 Channel 53
16:00 Soccer Stal Kamianske – Zirka Kropyvnytskyi Channel 54
16:00 Hockey – KHL Ak Bars Kazan – Admiral Vladivostok Channel 55
16:00 Hockey – KHL Niznekamsk – Kunlun Red Star Channel 61
16:00 Basketball Angola W – Cameroon W Channel 62
16:00 Rugby Hull FC – Wigan Warriors Channel 63

16:30 Soccer – Russia Rubin Kazan – Tosno Channel 64


17:00 Soccer – Finland SJK – JJK Jyvaskyla Channel 65
17:00 Soccer – Israel Bnei Sakhnin – Hapoel Raanana Channel 66
17:00 Soccer – Portugal Ferreira – Guimaraes Channel 67
17:00 Soccer – Portugal Moreirense – Tondela Channel 68
17:00 Soccer FC Brno – Sparta Prague Channel 69
17:00 Soccer Levadia Tallinn – Kalju FC Channel 70
17:00 Soccer Palestino – San Luis Quillota Channel 71
17:00 Field Hockey Germany W – England W Channel 72
17:15 Soccer – Ligue 1 Nantes – Lyon Channel 73
17:15 Rugby Cheetahs – Lions Channel 74

17:30 Soccer – Israel Hapoel Ashkelon – Bnei Yehuda Channel 75
17:30 Soccer – Romania Poli Timisoara – CFR Cluj Channel 76
17:30 Soccer AaB Aalborg – AGF Aarhus Channel 77
17:45 Soccer Beroe Stara Zagora – CSKA Sofia Channel 78


18:00 Soccer – Belgium Charleroi – Zulte-Waregem Channel 79
18:00 Soccer – Ekstraklasa Jagiellonia Bialystok – Piast Gliwice Channel 80
18:00 Soccer – Serie A Benevento – Bologna Channel 81
18:00 Soccer – Serie A Genoa – Juventus Channel 82
18:00 Soccer – Slovenia NK Celje – Ankaran Hrvatini Channel 83
18:00 Soccer – Superettan Dalkurd – Orgryte Channel 84
18:00 Soccer FK Liepaja – Spartaks Channel 85
18:00 Soccer Vasas – Paks Channel 86
18:00 Soccer Vestmannaeyjar – Valur Channel 87
18:00 Hockey – CHL KalPa Kuopio – Kometa Brno Channel 88
18:00 Hockey – CHL Mountfield HK – Nottingham Channel 89
18:00 Hockey – CHL Stavanger Oilers – Malmo Channel 90
18:00 NCAAF Texas Southern vs Florida A&M *ESPNU* Channel 91
18:00 Rugby – Top 14 CA Brive – La Rochelle Channel 92
18:00 Rugby – Top 14 Montpellier Herault RC – Agen Channel 93
18:00 Rugby – Top 14 Racing 92 – Castres Olympique Channel 94
18:00 Rugby – Top 14 Stade Francais Paris – Lyon Channel 95
18:00 Rugby France W – USA W Channel 28
18:00 Rugby Australia W – Canada W Channel 14
18:15 Soccer – LaLiga CD Alaves – Barcelona Channel 5
18:15 Basketball Ivory Coast W – Egypt W Channel 96

18:30 Soccer – Austria Rapid Vienna – LASK Linz Channel 97
18:30 Soccer – Bundesliga Borussia Dortmund – Hertha Berlin Channel 6
18:30 Soccer – Championship Nottingham Forest – Leeds Channel 7
18:30 Soccer – EPL Manchester United – Leicester City Channel 8
18:30 Soccer – Eredivisie Vitesse – AZ Alkmaar Channel 9
18:30 Soccer Lillestrom – Stabaek Channel 10
18:30 Soccer Olimpik Donetsk – Karpaty Lviv Channel 11
18:45 Soccer – Super Lig Besiktas – Bursaspor Channel 12
18:45 Soccer – Super Lig Yeni Malatyaspor – Antalyaspor Channel 13
18:45 Speedway FIM Speedway Grand Prix Channel 15


19:00 Soccer – LaLiga2 Huesca – Lorca FC Channel 16
19:00 Soccer – LaLiga2 Leonesa – Osasuna Channel 17
19:00 Soccer – Russia Lokomotiv Moscow – Ural Channel 18
19:00 Soccer – Swiss Super League Lausanne – Grasshoppers Channel 19
19:00 Soccer – Swiss Super League Lugano – Thun Channel 20
19:00 Soccer – Swiss CL Wil – Winterthur Channel 21
19:00 Soccer – Swiss CL Wohlen – Chiasso Channel 22
19:00 Soccer Slaven Belupo – Rudes Channel 23
19:00 Soccer Slovacko – Sigma Olomouc Channel 24
19:00 Boxing Cotto vs. Kamegai Undercards Channel 2
19:00 Motorcycle Racing Pro Motocross Series: Ironman National 1st Motos Channel 26
19:00 Golf The Northern Trust Channel 60
19:05 Soccer – Argentina Defensa y Justicia – Gimnasia LP Channel 27
19:05 MLB Seattle Mariners vs New York Yankees Channel 29
19:07 MLB Minnesota Twins vs Toronto Blue Jays Channel 30
19:15 Soccer – Israel Maccabi Netanya – Hapoel Akko Channel 31
19:15 Soccer – Portugal Chaves – Feirense Channel 32

19:30 Soccer – Israel Maccabi Petah Tikva – Hapoel Haifa Channel 33
19:45 Soccer – Eredivisie Den Haag – Heerenveen Channel 34
19:45 Soccer – Eredivisie PEC Zwolle – FC Twente Channel 35
19:45 Hockey – CHL HC Davos – Vaxjo Lakers Channel 36
19:45 Hockey – CHL SC Bern – TPS Turku Channel 37


20:00 Soccer – Belgium Lokeren – Eupen Channel 38
20:00 Soccer – Belgium Sint-Truidense – Waasland-Beveren Channel 39
20:00 Soccer – Ligue 1 Multiplex Channel 40
20:00 Soccer – Ligue 1 Amiens – Nice Channel 41
20:00 Soccer – Ligue 1 Bordeaux – Troyes Channel 42
20:00 Soccer – Ligue 1 Caen – Metz Channel 43
20:00 Soccer – Ligue 1 Dijon – Montpellier Channel 44
20:00 Soccer – Ligue 1 Toulouse – Rennes Channel 45
20:00 Soccer – Romania Voluntari – Dinamo Bucuresti Channel 46
20:00 Soccer – Serbia FK Vozdovac – Macva Sabac Channel 47
20:00 Soccer Levski Sofia – Slavia Sofia Channel 48
20:00 Field Hockey Belgium W – Netherlands W Channel 49
20:00 NASCAR NASCAR XFINITY Series Practice Channel 59
20:15 Soccer – LaLiga Girona – Malaga Channel 50
20:15 Soccer – LaLiga Levante – Deportivo La Coruna Channel 51
20:20 Soccer – Slovenia ND Gorica – Rudar Channel 52

20:30 Soccer – Belgium Genk – KV Mechelen Channel 53
20:30 Soccer – Ekstraklasa Wisla Krakow – Lechia Gdansk Channel 54
20:30 Soccer – LaLiga2 Rayo Vallecano – Numancia Channel 55
20:30 Soccer – LaLiga2 Sevilla FC B – Valladolid Channel 61
20:30 Soccer – Serie B Palermo – Spezia Channel 62
20:30 Soccer Deportes Temuco – Everton Channel 63
20:30 Soccer Honved – Debrecen Channel 4
20:30 Soccer Lamia – Olympiakos Piraeus Channel 64
20:30 Basketball Nigeria W – Mali W Channel 65
20:30 NCAAF Oregon State vs Colorado State *CBSSN* Channel 66
20:45 Soccer – Eredivisie Heracles – Excelsior Channel 67
20:45 Soccer – Serie A AS Roma – Inter Channel 68
20:45 Soccer – Super Lig Goztepe – Trabzonspor Channel 69
20:45 Soccer – Super Lig Kayserispor – Osmanlispor Channel 70
20:45 Rugby – Top 14 Bordeaux Begles – Clermont Channel 71
20:45 Rugby WRWC 2017 Final – England W – New Zealand W Channel 72


21:00 Soccer Cerro Porteno – Olimpia Asuncion Channel 73
21:00 Soccer Fluminense – Vasco Channel 74
21:00 Soccer Zapresic – HNK Rijeka Channel 75
21:00 Freestyle Motocross Red Bull Signature Series: X-Fighters Channel 76
21:00 Motorcycle Racing Pro Motocross Series: Ironman National 2nd Motos Channel 26
21:00 NCAAF Portland State vs BYU *ESPN* Channel 77
21:00 Tennis WTA New Haven Final – Gavrilova vs Cibulkova Channel 78
21:00 Golf LPGA Canadian Pacific Open Channel 57
21:00 Golf The Northern Trust Channel 60
21:15 Soccer – Argentina Colon Santa Fe – Rosario Central Channel 79

21:30 Soccer – Portugal Rio Ave – Benfica Channel 80
21:30 CFL BC Lions vs Ottawa Redblacks Channel 81
21:40 Rugby Argentina – South Africa Channel 82
21:45 Boxing Miguel Cotto vs. Yoshihiro Kamegai Channel 2


22:00 Soccer – LaLiga2 Almeria – Real Oviedo Channel 83
22:00 NASCAR NASCAR XFINITY Series Final Practice Channel 59
22:05 MLB Baltimore Orioles vs Boston Red Sox Channel 84
22:05 MLB New York Mets vs Washington Nationals Channel 85
22:05 MLB Texas Rangers vs Oakland Athletics Channel 86
22:15 Soccer – LaLiga Las Palmas – Atletico Madrid Channel 87

22:30 Basketball BIG3 Championship Game: Trilogy vs 3 Headed Monsters Channel 3
22:30 Horse Racing Breeders’ Cup Challenge Series: Travers Stakes Channel 88
22:45 Basketball Mozambique W – Senegal W Channel 89


23:00 Soccer CD Universidad Catolica – Curico Unido Channel 90
23:00 Tennis ATP Winston-Salem Open Final – Bautista-Agut vs Dzumhur Channel 91
23:05 Soccer – Argentina Talleres Cordoba – Lanus Channel 92

23:30 Soccer – EPL BBC Match of the Day Channel 93
23:30 Soccer Penarol – Liverpool Montevideo Channel 94
23:40 Soccer Diaz – Deportivo Capiata Channel 95


00:00 Soccer – Mexico Cruz Azul – Monterrey Channel 96
00:00 Soccer Corinthians – Atletico GO Channel 97
00:00 Boxing Mayweather vs. McGregor – Prefight Show Channel 1
00:00 NCAAF Hawai’i vs UMass Channel 6
00:00 WNBA Indiana Fever vs Atlanta Dream Channel 7
00:00 Golf Champions: Boeing Classic Channel 60

00:30 Basketball Mexico – Brazil Channel 8
00:30 NCAAF Chattanooga vs Jacksonville State *ESPN* Channel 9
00:40 MLB Pittsburgh Pirates vs Cincinnati Reds Channel 10


01:00 Soccer – MLS DC United – New England Revolution Channel 11
01:00 Soccer – MLS Philadelphia Union – Atlanta United Channel 12
01:00 Arena Football ArenaBowl XXX – Tampa Bay Storm vs Philadelphia Soul Channel 13
01:00 Boxing Mayweather vs. McGregor – Prelims Channel 1
01:00 NCAAF Colgate vs Cal Poly *ESPNU* Channel 15
01:00 NFL Arizona Cardinals vs Atlanta Falcons Channel 16
01:00 NFL Buffalo Bills vs Baltimore Ravens Channel 17
01:00 NFL New York Jets vs New York Giants Channel 18
01:00 WNBA Dallas Wings vs Washington Mystics Channel 19
01:05 Soccer – Argentina CA Independiente – Huracan Channel 20
01:05 MLB Chicago Cubs vs Philadelphia Phillies Channel 21
01:10 MLB Colorado Rockies vs Atlanta Braves Channel 22
01:10 MLB Detroit Tigers vs Chicago White Sox Channel 23
01:10 MLB San Diego Padres vs Miami Marlins Channel 24
01:15 MLB Kansas City Royals vs Cleveland Indians Channel 25
01:15 MLB Tampa Bay Rays vs St. Louis Cardinals Channel 27

01:30 Soccer – MLS Columbus Crew – FC Dallas Channel 29
01:30 Soccer – MLS Orlando City – Vancouver Whitecaps Channel 30
01:30 Soccer Huachipato – Union Espanola Channel 31
01:30 Soccer Indy Eleven – Jacksonville Armada Channel 32
01:30 Soccer North Carolina – New York Cosmos Channel 33
01:30 Soccer Puerto Rico – Miami FC Channel 34
01:30 IndyCar IndyCar Racing: Bommarito Automotive Group 500 Qualifying Channel 35
01:30 NCAAF South Florida vs San Jose State *CBSSN* Channel 36
01:30 NFL Cleveland Browns vs Tampa Bay Buccaneers Channel 37
01:30 NFL Indianapolis Colts vs Pittsburgh Steelers Channel 38


02:00 Soccer – Mexico Tigres UANL – Lobos BUAP Channel 39
02:00 Soccer San Francisco Deltas – FC Edmonton Channel 40
02:00 NFL Houston Texans vs New Orleans Saints Channel 41
02:00 NFL LA Chargers vs LA Rams Channel 42
02:00 NFL Oakland Raiders vs Dallas Cowboys Channel 43
02:00 Golf Web.com: WinCo Foods Portland Open Channel 60
02:06 Soccer – Mexico Club Leon – Santos Laguna Channel 44
02:10 MLB San Francisco Giants vs Arizona Diamondbacks Channel 45

02:30 Soccer – MLS Chicago Fire – Minnesota United FC Channel 46


03:00 Soccer – MLS Houston Dynamo – Sporting Kansas City Channel 47
03:00 Soccer – Mexico Monarcas – Club America Channel 48
03:00 Basketball Colombia – Puerto Rico Channel 49
03:00 Boxing Floyd Mayweather Jr. vs. Conor McGregor Channel 1
03:00 CFL Toronto Argonauts vs Calgary Stampeders Channel 50
03:00 IndyCar IndyCar Racing: Bommarito Automotive Group 500 Race Channel 35
03:00 NFL Green Bay Packers vs Denver Broncos Channel 51
03:07 MLB Houston Astros vs Los Angeles Angels Channel 52
03:10 MLB Milwaukee Brewers vs Los Angeles Dodgers Channel 53


04:00 Soccer – MLS Real Salt Lake – Colorado Rapids Channel 54
04:00 Soccer – Mexico Necaxa – Atlas Channel 55
04:00 NCAAF Stanford vs Rice *ESPN* Channel 61
04:06 Soccer – Mexico Guadalajara Chivas – Queretaro Channel 62

04:35 Rugby Manawatu – Tasman Channel 63


05:10 AFL Essendon Bombers – Fremantle Dockers Channel 64